Parafia Świętego Stanisława BM w Bielsku-Białej

2 Niedziela po Bożym Narodzeniu

   
2 Niedziela po Bożym Narodzeniu 03.01.2016

 1. Składamy dzięki za to Słowo, które było na początku i o którym wyznajemy, że jest Bogiem. Uwielbiajmy Boga Ojca za Jego Syna, którego nam ofiarował. Narodził się jako ludzkie Dzieciątko, abyśmy mogli stać się Dziećmi Bożymi. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 2. Msza św. wieczorna o godz. 18.00.
 3. W środę, 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. W całym Kościele jest to dzień Modlitw Dzieci i młodzieży w intencji Misji Świętych. W tym dniu przypada II rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry ks. bpa Ordynariusza Romana Pindla. Modlimy się w intencji naszego Pasterza i całej diecezji. W tym dniu w odbędzie się także diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację o. Michała Tonaszka, franciszkanina, męczennika z Peru. Zgodnie ze zwyczajem po mszach pobłogosławimy wodę, kredę i kadzidło. Zadbajmy, aby w każdym domu była woda święcona, nie tylko na czas kolędy, ale przez cały rok. Można zaopatrzyć się w nią w kościele.
 4. W czwartek, 7 stycznia przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby Bogu we wspólnocie Kościoła.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę św. we wtorek, 5 stycznia o godz. 17.00 w intencji Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Przed Mszą św. wspólny różaniec. W miesiącu grudzień do skarbony złożono 1430 zł., które przekazano do Torunia.
 6. W przyszłą niedzielę, 10 stycznia, obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 7. W czasie odwiedzin kolędowych kancelaria czynna będzie w poniedziałek, środę                       i piątek w godz. 8.00 – 8.30.
 8. W związku ze stałym konfesjonałem w kościele Najśw. Serca P. Jezusa  przy dworcu, dnia 7 stycznia kolęda przy ulicy Księcia Przemysława 6 zostaje przeniesiona na wtorek, 19. Stycznia od g. 17.00.
 9. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci na tradycyjny Starobielski Orszak Trzech Króli. Spotkamy się w święto o g. 9.40 przed szkołą Podstawową, Następnie we wspólnym pochodzie udamy się na Mszę św. dziecięcą. Prosimy o przygotowanie dla siebie kolorowych koron.
 10. Również w Uroczystość Objawienia Pańskiego o g. 15.30 zapraszamy wszystkich do naszego kościoła na wspólne Starobielskie kolędowanie wraz z dziecięcym chórem „TRALLALA” z Czeskiego Cieszyna. Celem naszego spotkania jest wspólne kolędowanie oraz możliwość zbiórki środków na wymianę chodnika wokół naszego kościoła. Cegiełki można będzie zakupić po każdej Mszy św. w Uroczystość Trzech Króli
 11. Składamy Bóg zapłać za ofiarę złożoną dzisiaj.
 
 
zamknij
Ten serwis, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. | Polityka cookies